Prelekcje Podróżnicze

Kilka słów…

Jestem zapalonym miłośnikiem gór i Przewodnikiem Górskim. Ekstremalny sport oraz ciągła praca nad moim rozwojem i poprawianiem wydajności uruchomiła cel by zapalać miłość do gór wśród ludzi i pokazywać, że każdy doświadcza gór oraz przyrody na swój wyjątkowy sposób.

„Đuch Gór to nawet nie moja druga osobowość – to cały JA”

Od 2016 roku podejmuję wyzwania i realizuję projekty, które mają na celu promowanie naszych, pięknych, polskich terenów górskich. Udowadniam, że w Polsce i w polskich górach można tworzyć ciekawe, trudne i wymagające projekty. Pokazuję, że mamy tyle pięknych miejsc na wyciągnięcie ręki, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę by tym pięknem się upajać 😊 Pragnę dzielić się tym z innymi na forum i pokazywać POLSKĘ. Taki mam cel i realizuję kolejne wyzwania.


DIADEM POLSKICH GÓR

 Diadem Polskich Gór to odznaka górska stworzona w 2013 roku przez PTTK Wrocław. Obejmuje makroregionalny podział wszystkich pasm w polskich górach. W skład odznaki zalicza się 80 najwyższych szczytów w Polsce znajdujących się w Sudetach, Beskidach, Tatrach (na czele z Rysami i Świnicą) i Górach Świętokrzyskich. Diadem Polskich Gór zdobyłem we wrześniu 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii podczas jednej wyprawy, w pojedynkę,  bez pomocy osób trzecich. Czas wyprawy: 12,5 dnia (300 godzin, 4000 km samochodem, 530 km pieszo, 31500 m przewyższenia).  

MEDIA O PROJEKCIE


NIEBIESKI SZLAK KARPACKI

W 2016 roku ustanowiłem jako pierwszy człowiek w historii solowy oficjalny rekord szybkości pokonania ciągiem drugiego co do długości, najdzikszego i najbardziej wymagającego górskiego szlaku turystycznego w Polsce: Niebieskiego Szlaku Karpackiego relacji Grybów – Rzeszów. Szlak ma długość 450 km i około 16000 m przewyższenia. Przechodzi przez pasma graniczne Beskidu Niskiego oraz Bieszczadów wraz z gniazdem Tarnicy (Kremenaros, Wielka Rawka, Ustrzyki Górne, Przełęcz pod Tarnicą, Bukowe Berdo), następnie wchodzi w dzikie tereny Gór Sanocko Turczańskich, Pogórza Przemyskiego i Pogórza Dynowskiego. Dystans pokonałem w ciągu 164 godzin.

MEDIA O PROJEKCIE


KORONA GÓR POLSKI

W skład Korony wlicza się 28 szczytów 28 najwyższych pasm w Polsce. Najwyższym szczytem w zestawieniu są Rysy w Tatrach, najniższym zaś Łysica w Górach Świętokrzyskich. Góry znajdują się po za tym w Sudetach oraz Beskidach. W 2017 roku ustanowiłem rekord w zdobyciu Korony Polski na czas w wersji SOLO, bez wsparcia w czasie 110 godzin 50 minut (2000 km samochodem, 230 km pieszo). Dotychczas panujący rekord (133 godziny 45 minut) został poprawiony o prawie dobę. 

MEDIA O PROJEKCIE


NIEBIESKI SZLAK KARPACKI ZIMA 2022

W połowie lutego, kiedy śniegu było jeszcze więcej niż poprzedniego roku na Głównym Szlaku Beskidzkim pokonałem na czas i ustanowiłem rekord zimowego przejścia drugiego co do długości, najdzikszego i najbardziej wymagającego szlaku w Polsce w czasie 12 dni i 4 godzin – 455km. Przejście było bez wsparcia z czego 9 dni na nartach skiturowych w całkowicie zasypanych śniegiem górach torując codziennie drogę przejścia.

MEDIA O PROJEKCIE


Główny Szlak Beskidzki ZIMA 2021

W połowie lutego 2021, podczas apogeum śnieżnego, gdzie w miastach Polski zastanawiano się co zrobić nadmiarem śniegu pokonałem pieszo, w pojedynkę, w warunkach całkowitej zimy ze śniegiem po pas i bez wsparcia najdłuższy szlak turystyczny w Polsce w 10,5 dnia – 520km. 

Parametry szlaku:

  • Pasma górskie: Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski
  • Większe miejscowości: Ustrzyki Górne, Cisna, Komańcza, Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, Krynica Zdrój, Rytro, Krościenko nad Dunajcem, Rabka Zdrój, Węgierska Górka, Ustroń
  • Początek trasy: Wołosate (Bieszczady)
  • Koniec  trasy: Ustroń (Beskid Śląski)
  • Długość: przedział 496 – 519 km

MEDIA O PROJEKCIE