Wycieczki Szkolne

Wycieczki Szkolne

Cieszę się, że tutaj jesteś! 

Pierwiej jako Podróżnik, a później także jako Przewodnik miałem przyjemność prowadzić wiele grup szkolnych podczas różnego typu wycieczek. Moje przemyślenia były jednoznaczne. By wycieczka była atrakcyjna i przez Uczniów zapamiętana obok typowego zwiedzania wskazana jest aktywność i zaangażowanie i ODPOWIEDNI LUDZIE WOKÓŁ. Zdobywając doświadczenie jako Przewodnik i Pilot wyciągałem wnioski podczas wyjazdów co działa, a co wnieść na inny poziom by dać Uczniom jak największą wartość.


Zobacz programy, zainspiruj się i napisz lub zadzwoń – wspólnie stworzymy najlepszy Plan Wycieczki dla Twojej Klasy 🙂

1. Wycieczki 1-dniowe

2. Wycieczki 2-dniowe

3. Wycieczki 3-dniowe


DLACZEGO WARTO ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWAĆ?

Ważniejsze od programu jest interakcja z Uczniami, współpraca i zbudowanie relacji, emocji wokół zwiedzanych obiektów oraz podczas odbywanych aktywności podczas wyjazdu. To ludzie tworzą klimat i budują otoczkę wokół miejsc, w których się znajdują. To dzięki ludziom i emocjom spowodujemy, że dany czas zapamiętamy na zawsze lub będziemy wspominać z grymasem. Idąc tą dewizą maluję obrazami i emocjami i opowiadam oraz pokazuję atrakcje takimi jakimi je widzę, dając praktyczną wiedzę. Dzięki dobrej współpracy i wyrozumiałości wycieczka ze mną pozostanie w pamięci :).

8 lat pracy jako Przewodnik i Pilot wycieczek podróżowałem z firmami oraz szkołami po terenie naszego kraju odwiedzając góry, miasta i różne ciekawe zakątki naszego kraju. Plany wycieczek i wyjazdów nie raz pokrywały się ze sobą i w praktyce niczym szczególnym się nie różniły. Zauważyłem jednak, że niektóre wyjazdy są zapamiętywane na zawsze, a niektóre przemijają. Sukces udanej wycieczki składa się z 2 czynników:

  1. Przewodnik/Pilot

    Jeżeli jest to osoba, która pracuje z pasją to bardzo szybko wejdzie w interakcję z grupą, dzięki czemu uczestnicy nie tylko wyniosą praktyczne wartości, ale zapamiętają wyjazd na długo. Tak właśnie prowadzę wycieczki, daję Uczniom swoją wiedzę, emocje, pokazuję tak jak czuję i widzę bo to największa wartość! Takie też mam grono Przewodników i Pilotów, z którymi współpracuję. Tworzymy zgrany Zespół!

  2. Przeplatanie różnych aktywności

    Wycieczki, gdzie program składa się z klasycznego zwiedzania miast, muzeów i obiektów z Przewodnikiem Miejskim bardzo szybko kończy się brakiem uważności oraz gubieniem zainteresowania. Jeżeli obiektowe i miastowe zwiedzanie połączonei pomieszane jest z aktywnościami w stylu przejść i gier terenowych, drezyn, spływów, spacerów górskich – o wiele bardziej angażuje to Ucznia i sprawia, że uważność, stopień zaciekawienia, zadowolenia i zapamiętania informacji podczas wycieczki jest na wiele wyższym poziomie. Tak właśnie układam programy wycieczek by były jak najbardziej urozmaicone.

Od 2013 roku podejmuję wyzwania i realizuję projekty, które mają na calu promowanie naszych, pięknych, polskich terenów górskich i aktywności. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę by tworzyć piękne rzeczy – bardzo często mamy je na wyciągnięcie ręki. Dzięki tym doświadczeniom prowadzę wyjazdy oraz prelekcje podróżniczo-edukacyjne, które oprócz górskich doznań i przygód zapewniają sporą dawkę motywacji do działania, chęci rozpoczęcia aktywności oraz praktycznej wiedzy na temat Beskidów, Tatr. Wszystko w prostej i przystępnej formie, dopasowanej pod grupę wiekową odbiorców 😊